Breaking News

Jakie leki na infekcje i podrażnienia pochwy?

Choroby określane mianem kobiecych objawiają się na różnorakie sposoby. Niektóre są mocniejsze, a inne lżejsze. W pierwszej kolejności należy odszukać źródło choroby, a następnie zaaplikować prawidłową kurację.

Na czym polega oddziaływanie leków na problemy typowo „kobiece”?

Apteki oferują wiele lekarstw pomocniczych w leczeniu infekcji obszarów „kobiecych” – pochodzenia grzybiczego, bakteryjnego jak również wirusowego. Należą do nich m.in. żele dopochwowe, kremy bogate w probiotyki czy maści np. takie mające w składzie wyciągi roślinne. Na chorobypochodzenia grzybiczego zaleca się przykładowo leki substancje wsparte liofilizatami grzybów odmiany Candida. Z kolei przy stanach zapalnych lub przy uczuciu suchości pochwy, stosuje się między innymi np. globulki propolisowe, czopki, specjalne tampony czy żele zawierające w specyfikacji kwas mlekowy, glikogen i inne różnego typu środki o działaniu leczniczym.

Preparaty mające wspomóc leczenie dolegliwości „kobiecych”, łagodzą podrażnienia, świąd, uczucie pieczenia i likwidują przykry zapach. Ich działanie polega na utrzymaniu prawidłowego, kwaśnego pH miejsc intymnych, w ten sposób zostaje zapewniona naturalna bariera przed niechcianymi drobnoustrojami. Ponad to, środki te działają antyzapalnie i antygrzybiczo, co więcej, właściwie nawilżają strefę intymną. Środki przeznaczone przeciw grzybicy pochwy, usuwają drożdżaki i naturalnie wspierają ciało w walce z zakażeniem. Ich działanie jest wszechstronne.

Naturalna recepta na zwalczanie schorzeń natury intymnej.

Poza ww. substancjami, nie wolno zapominać o ziołach i roślinności leczniczej. Komponowanie kąpieli to niezwykle ceniona metoda leczenia objawów choroby. Już po pierwszym użyciu zauważa się ulgę. Czego można użyć do sporządzania wywarów, okładów i kąpieli ziołowych? Najpopularniejsze są takie zioła jak rumianek pospolity, kora dębu, Urtica dioica, nagietek lekarski, Salvia officinalis, kwiecie Achillea millefolium i Lamium album. Zioła i inne rośliny o działaniu leczniczym uśmierzają świąd, pieczenie, zaczerwienienie, ból, ale działają antybakteryjnie, bakteriobójczo, antyalergicznie i antygrzybiczo.

Często też stosuje się lekarstwa, bazujących na propolisie. Są to ww. czopki propolisowe dopochwowe, preparaty i maści, które można sporządzić z resztą własnymi siłami. Propolis jest nazywany „naturalnym antybiotykiem”, który stanowi owoc pracy pszczół, do wyścielania ula. Zdarza się, że dodawane są do maści oraz kremów substancje oddziałujące wspomagająco np. olejki eteryczne, wazelina, ekstrakty roślinne , jak również witaminy. Tego typu substancja opierająca się na propolisie, zwalcza wszechstronnie. Niszczy grzyby, bakterie i innego rodzaju drobnoustroje ryzykowne dla ciała. Smarowidło lub czopki propolisowe dopochwowe można używać również na hemoroidy i odmienne stany chorobowe intymnych części ciała.

Kluczowa jest zapobiegliwość, aby nie dopuścić do rozwoju albo pogorszenia stanu chorobowego. Regularna higiena osobista za pomocą polecanych preparatów do higieny miejsc intymnych o właściwym pH 5.5 stanowi punkt wyjścia. Znaczącą rolę ma też picie dużej objętości cieczy, które mocno nawadniają organizm, nawilżają skórę i pozbywają się niepotrzebnych produktów metabolicznych. Ubieranie przewiewnej i luźnej bielizny to niezwykle istotny warunek.