Breaking News

Miód dla dziecka - od kiedy podawać i dlaczego jest taki ważny?

Miód dla dziecka – od kiedy podawać i dlaczego jest taki ważny?

Produkty typowo zdrowotne będą rzeczywiście w dzisiejszych czasach bardzo zróżnicowane. Najważniejsze dla nas jest jednak to, aby zapewnić zdrowie naszym dzieciom i tu doskonale będzie się sprawdzać miód. Trzeba jednak wiedzieć, od kiedy możemy podawać pszczele produkty.

Czy wszystko wiemy na temat miodu?

Bardzo często będziemy się zastanawiali nad tym, dlaczego w zasadzie miód jest tak bardzo popularny we współczesnym świecie. Warto zauważyć, że różne preparaty na bazie miodu stosowano od setek lat. Dobroczynne działanie tego produktu zostało odkryte przecież już w starożytności. Przede wszystkim pszczeli produkt w różnych wariantach będziemy mieli dostępny w bardzo dużej ilości sklepów. Mówimy tu głównie o wyjątkowych wartościach odżywczych i witaminach. Warto też zauważyć, że kiedyś miód podawano już nawet trzymiesięcznym niemowlętom, choć było to niejednokrotnie krytykowane. Był też czas, gdy wychodzono z założenia, że do diety miód powinien być wprowadzony najszybciej po 3 urodzinach z uwagi na to, że jest właśnie silnym alergenem. Szczególnie w przypadku dzieci reakcje uczuleniowe mogą być groźne, gdy na przykład zaczyna puchnąć gardło. Obecnie to, co zalecają specjaliści, to podawanie jodu dzieciom dopiero po pierwszym roku życia. Chodzi właśnie o to, że może on uczulać z uwagi na zawartość pyłku pszczelego. Gdy już jednak maluch skończy 12 miesięcy, to pszczeli produkt można jak najbardziej podawać, ponieważ jest niezwykle wartościowy no i oczywiście smaczny.

Jak wybrać najlepszy pszczeli produkt?

Oczywiście czasami będziemy mieli też nawet sporo problemów z tym, aby wybrać jakiś dobry miód z uwagi właśnie na to, że występuje cała masa takich produktów i niejednokrotnie po prostu ciężko będzie się rozeznać w tym, co jest najbardziej użyteczne. Na pewno, zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zrobić jakieś dobre rozeznanie, jeżeli chodzi o sklepy sprzedające właśnie miód. W czym konkretnie może pomóc naszym dzieciom? Na pewno będzie łagodzić kaszel. Nie bez powodu przecież nasze babcie robiły różnego rodzaju mikstury, gdy pojawiały się infekcje dróg oddechowych. Badania naukowe potwierdzają bowiem, że miód będzie łagodzić kaszel u dziecka szczególnie wtedy, gdy będzie uporczywy i nasilać będzie się w nocy, nie dając spać. Jest wiele różnych badań, które wskazują, że miód jest jednym z lepszych środków na kaszel i o wiele lepszym, aniżeli różnego rodzaju syropy. Poza tym będzie także łagodzić ból gardła. Warto więc wprowadzać do diety ten produkt, a najlepiej jeść go całą rodziną.