Breaking News

Bezpieczna pościel dla dziecka — czym się kierować podczas jej wyboru?

Wybór odpowiedniej pościeli do dziecięcej sypialni to niełatwe zadanie. Należy zadbać o najdrobniejsze szczegóły wyprawki dla niemowlaka w taki sposób, aby była bezpieczna dla maluszka. To w końcu element, który będzie obok niego przez całą noc i będzie odpowiadać za odpowiednią wygodę w trakcie snu. Dodatkowo, może również zapewnić dziecku ciepłe oraz przyjemne miejsce do spania. Jaki typ pościeli będzie najlepszym wyborem?

Z jakiego materiału powinna być wykonana dziecięca pościel ?

W trakcie wyboru zestawu pościeli, bardzo istotnym czynnikiem, który zawsze należy wziąć pod uwagę, jest to, z czego ją wykonano. Jest to tak istotne, ponieważ pościel jest w bezpośrednim kontakcie ze skórą dziecka, a poza tym bezpośrednio wpływa na komfort i wygodę snu. Dzieci są bardzo wrażliwe na różne bodźce, zwłaszcza te dotykowe, w związku z czym dobrze jest starannie dobrać pościel, najlepiej zdecydować się na taką zrobioną z wysokiej jakości surowca. Dobrze, gdyby był przede wszystkim naturalny i przyjemny w dotyku. Ponadto, każdy producent dzianin perre z nadrukiem na pewno potwierdzi, iż nadruk na pościeli będzie zachęcać maluszka do pozostania w łóżku. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie porządnego materiału ozdobionego interesującym, barwnym nadrukiem.

Bezpieczeństwo materiałów drukowanych dla dzieci musi zostać potwierdzone przez producenta

W trakcie wyboru pościeli do dziecięcej sypialni trzeba mieć na uwadze aspekt jej bezpieczeństwa. Bywa, że poduszka albo kołdra mają dodatkowe dekoracje, czyli wstążki bądź pompony. Z pewnością czynią one zestaw bardziej estetycznym, jednak nie jest to zbyt bezpieczne rozwiązanie. Alternatywą dla nich może być dekoracyjny wzór wykonany na wysokiej jakości materiale, który oferuje każdy renomowany producent dzianin drukowanych., przykładowo tasiemkami bądź chwostami, ale takie rzeczy nie są zbyt bezpieczne. Wszelkie dodatki nadają uroku pościeli, ale będą też potencjalnym zagrożeniem, dlatego lepiej zastąpić je barwnym nadrukiem. Każdy renomowany producent ma je w ofercie.
Trzeba wiedzieć, iż wszystkie tkaniny, które użyto przy produkcji tekstyliów, powinny posiadać prawidłowe oznaczenie, jest nim np. certyfikat OEKO-TEX, potwierdzający to, że produkty są bezpieczne dla zdrowia dzieci. Jeżeli tkaniny zdobyły powyższe oznaczenie, można mieć pewność, iż przebadano je laboratoryjnie oraz nie znajdziemy w nich substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Surowszym i bardziej restrykcyjnym oznaczeniem jest certyfikat GOTS.Wraz z czynnikami charakteryzującymi pierwszy z wyżej wymienionych certyfikatów, oznaczenie GOTS zapewnia nas, że konkretny produkt jest wyprodukowany w sposób zrównoważony, etyczny oraz w systemie ekologicznego rolnictwa. Podsumowując bezpieczna pościel dziecięca to ta, która nie posiada niebezpiecznych elementów, nie wszyto do niej suwaka oraz powstała z surowców o jakości potwierdzonej certyfikatem.