Breaking News

Ze sklepu czy domowy – jaki olej wybrać?

Skuteczna dieta potrzebuje odpowiedniego doboru tłuszczów – najbogatsze w substancje odżywcze najlepiej… bezpośrednio wytłoczyć we własnych kątach. Jak zawsze mieć w kuchni najlepszy produkt? Zajmie się tym wyciskarka do oleju, sprzęt o prostej budowie i działaniu.

Znaczenie tłuszczy w organizmie człowieka

Prawdziwa dieta to nie zawsze rzecz redukcji tłuszczów, chodzi w zasadzie o ich dobór, by wpłynęły na lepszy bilans energetyczny i ułatwiły wchłanianie witamin i budulca mineralnego. Wymagają tego minerały, substancje odżywcze i witaminy, dla których samodzielnie wytłoczony olej stanie się najlepszym komponentem. Jeżeli myślisz, jaki nabytek może naprawdę urozmaicić Twoją kuchnię, wyciskarka do oleju musi pojawić się w TOP3. Co ciekawe, jej koszt zwróci się po kilkunastu tygodniach użycia. Tłoczenie w domu pozwala dodawać produktów z własnego wyboru i odpowiednich ilości. Najwartościowszy będzie olej tłoczony na zimno, ponieważ nie poddaje się go obróbce cieplnej, a to sprawia, że znamy go jako doskonałe źródło fitosteroli, kwasów tłuszczowych, flawonoidów czy witamin.

Użyteczna i łatwa w obsłudze – wyciskarka do oleju

Fabryczna technologia pozyskiwania oleju. Tłuszcz wyżyma się do ostatka, zaś do butelek przedostają się resztki nieorganiczne. Masowo dodaje się mnóstwo chemicznych dodatków czy półproduktów polepszających przejrzystość. Pełny cykl powstawania oleju zaczyna się od sporządzenia mieszaniny, następnie separuje się część płynną i oddestylowuje rozpuszczalnik, a to wszystko z wykorzystaniem chemikaliów. Najlepiej tego uniknąć i właśnie do tego została wymyślona wyciskarka do oleju. Ich wytworzenie w domu nie przysparza jakichkolwiek trudności. Wystarczą siemię, kokos lub słonecznik i ciekawe połączenie gotowe. Na raz przygotowuje się niewielką porcję oleju, ponieważ stojąc zbyt długo będzie się utleniał.

Prócz prostej budowy wyciskarka do oleju przekonuje możliwością szybkiego uzyskania świeżej dawki prozdrowotnego produktu spożywczego. Daje możliwość, by tworzyć smaki, aromaty i skład odpowiedni dla wymagań żywieniowych człowieka. Nie bez znaczenia jest duża opłacalność, bo butelkowane oleje obecnie są drogie, a ich ceny będą cały czas rosnąć.