Breaking News

Czy wiesz już wszystko o ręcznikach?

Przez jaki pryzmat przede wszystkim spoglądamy, nabywając ręcznik? 9 na 10 osób chce widzieć atuty estetyczne i zewnętrzną prezentację produktu. Zdarza się, że nie pamiętamy o funkcjonalności, czyli tak naprawdę jakości.

Decydujesz się na ręcznik – na co zwrócić uwagę

Podczas oceny jakości ręczników sprawdzamy objętość, absorbowanie wody, okres osuszenia i solidne obszycie. Gdy mówimy o pochłanianiu, musisz mieć dzianinę o gęstości powyżej 0,5 kg na m kw. Takie wartości dominują w kategorii wyrobów bambusowych lub bawełnianych. Wykonane w 100 % z bawełny są dodatkowo nadzwyczaj mięciutkie i tym samym miłe w dotyku, zaś te z bambusa pozostają także połyskujące i mają cechy przeciwbakteryjne. Kupując ręcznik koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wykończenie.

Ręczniki mikrofibrowe i z inne zapewniające szybkie suszenie

Teraz możemy korzystać z szczególnie chłonnych ręczników szybkoschnących. Zwykle mówimy o nich jako o doskonałej formule na plażę, pod namiot czy w innych okolicznościach urlopowych, lecz doskonale nadają się także do łazienki, także zastępując ręczniki dziecięce. Oczywiście wybierając ręcznik, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar w zależności od funkcji, jaką ma pełnić.

Nie zapomnij o tym, decydując się na konkretne ręczniki

O tych kryteriach trzeba pamiętać, przymierzając się do zakupu ręczników szybkoschnących:

– ile czasu potrzebują na wyschnięcie,
– jaką chłonność mogą nam zaoferować,
– niewielka waga,
– jaki jest ich koszt w stosunku do funkcji i jakości.

Dobór jest uzależniony od konkretnych wymagań. Warto też sprawdzić materiał – tutaj są dostępne ręczniki z mikrofibry, weluru i frotte. Najważniejsze typy ręczników o krótkim okresie schnięcia da się wyliczyć od najcięższego do najlżejszego w kolejności: frotte, welurowe, z mikrofibry. Ostatnie z listy wyróżnia 6 razy krótszy czas schnięcia niż w przypadku bawełnianych i 3 x niższa masa od produktów z weluru. Wyjątkowo lekkie, mają jednak male niedoskonałości. Niezbyt łatwo współgrają ze skórą, co komplikuje korzystanie z nich. By się osuszyć, trzeba zgnieść materiał w dłoni i dotykać miejsc, niezależnie od strefy ciała. Dużo użytkowników woli osuszanie tradycyjne, dlatego też decyduje się na bardziej puszystą i odrobinę więcej ważącą materię.

Część kupujących od szybkoschnących wersji odstrasza koszt, ponieważ musimy zmierzyć się z wydatkiem rzędu czasem i ponad 100 PLN. Zatem osoby wypatrujące niższych cenowo tekstyliów decydują się na wersję welurową, która kosztuje do 40 zł, lub jeszcze tańszą opcję frotową.