Breaking News

Dobroczynna „woda redox” – zapamiętaj ten termin

Podstawą napoju definiowanego jako woda redox powinno być własne ujęcie wody z głębokich pokładów, jednak jej sporządzanie nie polega na dodawaniu żadnych półproduktów poprawiających smak. Uzyskuje się ją w wielogodzinnym procesie jonizowania alkalizującego i filtrowania. Woda redox to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy, zamierzają przeprowadzić odkwaszenie organizmu czy usunąć nadmierną liczbę wolnych rodników. W rezultacie jonizowaniu woda redox osiąga najlepszy balans minerałów, natężenie ORP, odpowiednie pH i strukturę, przez co staje się szczególnie przydatna dla metabolizmu.

Jak zapobiegać nadkwasocie? Sprawdź wodorowęglany!

Przy nadkwasocie układ trawienny musi mieć odpowiednią dietę, a doskonałe w tym schorzeniu są naturalne wody mineralne o natężeniu ponad 600 mg/l. Wodorowęglany neutralizują kwas żołądkowy, jak również inicjują odkwaszanie i wykazują działanie antyinfekcyjne. Ponadto sprzyjają trawieniu. W związku z tym, że jelita wymagają do poprawnego funkcjonowania środowiska zasadowego, picie wodorowęglanów w wodzie stymuluje kreowanie takich okoliczności.

Mg + Ca – pierwiastki pożądane przez serce, kości i neurony

Dobrze przyswajalnym antidotum na irytację, przepracowanie i osłabienie będzie porcja magnezu. Za jego sprawą możliwa staje się bardziej intensywna aktywność. Co więcej, element ten ochrania neurony przez zredukowanie obciążenia nerwowego, zarazem wykazując wielokierunkowe działania na układ sercowo-naczyniowy. Jeśli woda jest bogata w wapń, odpowiada on za właściwy stan i rozwój zarówno zębów, jak i układu kostnego, a ponadto serca i mięśni. Od wapnia będzie zależeć i przepływ krwi, i przyswajalność żelaza. Obecny w wodzie wapń jest wsparciem dla osób będących na diecie redukcyjnej, dlatego że wykazuje on pozytywny zakres oddziaływania na przemianę materii.

Sprawdzaj zawartość pierwiastków w wodzie

Zakładając pozytywny wpływ tych dwu składników na nasze ciało, istotny pozostaje prawidłowy poziom ich równowagi w wysokozmineralizowanej wodzie. Przyjmowanie wapnia wyłącznie w formie nieorganicznej, w pokarmach niekorzystnie wpływa na sprawne przyjmowanie magnezu. Ten natomiast w śladowych ilościach zmniejsza przyswajalność wapnia. Dlatego decyzja odnośnie wody powinna być świadoma i dostosowana do własnych wymagań. Poziom przyswajalności decyduje, czy pijesz właściwą wodę.