Breaking News

Benefity pracownicze – sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika

Prywatna opieka medyczna, zajęcia sportowe, firma cateringowa – to tylko część z popularnych opcji premii motywacyjnych dla pracowników. Jakie dodatki zaliczane są do pięciu tych najpopularniejszych oraz czym się charakteryzują?

Karnet sportowy dla pracownika – bo sport to zdrowie

Ciekawe profity pracownicze to najpopularniejsze z narzędzi, by zatrzymać w firmie największe talenty. To dlatego dobrze jest śledzić, jakie benefity oferują konkurencyjne marki, a następnie zaoferować je swoim pracownikom. Niezwykle popularne stały się karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych. Dają one możliwość korzystanie z obiektów sportowych, czyli basenów, siłowni i szkół tańca. Zależnie od wybranego wariantu taki karnet można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich bliskim lub znajomym.

Prywatna opieka medyczna — profit dla pracownika i jego bliskich

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na zaoferowanie zatrudnianym pracownikom pakietu z prywatną opieką medyczną. Jej zakres jest uzależniony od wybranego pakietu oraz zapotrzebowania pracowników. Przeważnie można liczyć na dostęp do przeróżnych lekarzy i punktów diagnostycznych. W niektórych wariantach abonamentu pakietem można objąć też rodzinę pracownika.

Czy catering firmowy może wpłynąć na jakość pracy?

Doskonale wiadomo, że po uzupełnieniu energii każda osoba cechuje się doskonałym nastrojem oraz podwyższoną motywacją do pracy. Z tego powodu, by dostarczyć swoim pracownikom pożywny oraz smaczny posiłek, właściciele firm wybierają specjalistyczny catering dla firm. To opcja pozwalająca na odciążenie pracowników z płacenia za wyżywienie lub marnowania wolnego czasu na szykowanie posiłków.

Wyjazdy integracyjne — by praca była bardziej efektywna

Wyjazdy integracyjne, rozgrywki sportowe i rozmaite kursy mogą zmienić atmosferę wśród pracowników. Warto dostarczać pracownikom takich atrakcji regularnie, przynajmniej co kilka miesięcy. W razie braku czasu lub problemów z zaplanowaniem takiej imprezy korzystnie jest powierzyć organizację w ręce zawodowców, wtedy na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem, a po zakończeniu wydarzenia pozostaną same dobre wspomnienia.

Inwestowanie w kursy dla pracownika to inwestycja w firmę

Wykwalifikowani pracownicy mogą w dużej mierze wpływać na tempo rozwoju przedsiębiorstwa, ale też poprawy pozycji na rynku. Inwestycja w rozwój zespołu to benefit, który zawsze jest korzystny dla pracownika i firmy.