Breaking News

Świąteczne prezenty dla seniora - co wybrać

Świąteczne prezenty dla seniora – co wybrać?

Święta to czas obdarowywania prezentami osób, które są dla nas ważne, które kochamy i darzymy szacunkiem. Do tej grupy zaliczają się także seniorzy, czyli kochane babcie i dziadkowie, a także ciocie i wujkowie. Zestaw ręczników, pupil czy witaminy to tylko niektóre propozycje.

Co kupić dla seniora?

Osoby starsze często zmagają się z niedoborem witamin i minerałów, stąd dobrze jest sięgnąć po zestaw opracowany dla seniorów, zgodnie z potrzebami ich organizmu oraz uwarunkowane wiekiem. Dla seniorów z pierwszymi objawami demencji i obniżonym nastrojem należy zwiększyć dawkowanie witaminy B, z kolei osoby zmagające się z chorobami oczu zyskają najbardziej na stosowaniu środków z luteiną. Dla panów pragnących ustrzec się przed rakiem gruczołu krokowego należy zakupić suplementy z wyciągiem z nasion dyni, bądź likopenem.

Osoby w podeszłym wieku nie są tak aktywne, jak jeszcze kilka lat wcześniej, stąd ich główną rozrywką jest czytanie gazet, rozwiązywanie krzyżówek, oglądanie telewizji i picie pysznej herbaty. Gustowna filiżanka czy cały zestaw z porcelany albo jego tańszy zamiennik na pewno wywoła dobre samopoczucie i sprawi, że gorący napój będzie smakował jeszcze lepiej. Razem z zestawem warto sprezentować smaczne i zdrowie zioła. Rumianek uspokaja i zapewnia dobrze przespane noce, a herbatka zielona pobudza i podwyższa poziom antyoksydantów występujących w organizmie (odpowiadają za opóźnienie procesów starzenia organizmu). Herbatka biała ma dobry wpływ na układ krążenia i wykazuje także właściwości antynowotworowe.

Co jeszcze może przydać się dziadkom?

Zestaw ręczników to kolejna propozycja, która przypadnie do gustu osób starszych. Należy wybrać propozycję utrzymaną w uniwersalnych, pastelowych kolorach, bez wyraźnych dodatków czy zdobień – osoby starsze cenią prostotę. Zestaw ręczników musi powstać z najlepszej jakości materiałów, które są miękkie, przyjemne w dotyku i doskonale pochłaniają wilgoć.

Osoby starsze marzną szybciej niż młode, stąd duży i wygodny koc będzie prezentem, który nie tylko wywoła radość, ale do tego będzie bardzo przydatny. Do wyboru są modele uszyte z wełny, polaru, mikrofibry. Droższą propozycją są koce elektryczne.

Świetnie sprawdzą się także proste gry, które pozwolą zorganizować wolny czas i sprawią, że seniorzy będą się doskonale bawić.

Dla osoby aktywnej i sprawnej fizycznie można kupić pupila. Może to być pies, ale koniecznie spokojna rasa, która nie ma zbyt wiele wymagań albo kot – nie trzeba z nim wychodzić na spacery, a opieka nad nim nie należy do skomplikowanych. Wystarczy wymieniać kuwetę i dawać jedzenie.